Dünya Mirasları Asıl

Xanthos Letoon

" XANTHOS – LETOON   XANTHOS: Fethiye'ye 46 km. uzaklıkta, Kınık köyü yakınlarında bulunan Xanthos, Antik Çağda Likya'nın en büyük idari merkezi idi. M.Ö. 545'te Perslerin egemenliğine girene kadar bağımsız olan kent, bundan yaklaşık olarak yüzyıl kadar sonra tamamıyl " devamı »

Truva Antik Kenti

" TRUVA ANTİK KENTİ Troya… Çanakkale’nin hem masalı hem gerçeği… Efsanelerle örülmüş, efsane olmuş da olsa, gerçek bir savaştı Troya Savaşı. Çünkü şehir savaşlarla kurulup kurulup yeniden yaratılmıştı hep. Antik dönemin ünlü yazarı Homeros " devamı »

Selimiye Camii

" SELİMİYE CAMİİ     Edirne! Osmanlı İmparatorluğu’na neredeyse bir asır başkentlik yapmış, ihtişamlı günlerin ışığını bugün de taşıyan saltanat şehri!    Selimiye Camii ve külliyesi, hem sanatsal gücün hem de Osmanlı saltanatının en görkemli mimar " devamı »

Safranbolu Şehri

" SAFRANBOLU ŞEHRİ Safranbolu, geleneksel Türk toplum yaşamının tüm özelliklerini görebileceğiniz bir müze kenttir. Evleriyle, çarşılarıyla, dini yapılarıyla, ölmeye yüz tutan zaanatlerin hayata tutunuşlarıyla, geçmiş zamanların sesi hâlâ aynı canlılıkta yankılan " devamı »